Майже 60% експертів позитивно оцінюють діяльність Мінагрополітики щодо виходу на європейські ринки

Майже 60% експертів позитивно оцінюють діяльність Мінагрополітики щодо виходу на європейські ринки

33% опитуваних експертів негативно оцінили роботу МінАПК щодо розвитку експортних європейських ринків, а 10% утрималися від оцінки.

За даними, отриманими Асоціацією тваринників України в ході опитування експертів аграрної галузі, діяльність МінАПК в 2016-2917 рр. щодо виходу українського агросектору на європейські ринки є в цілому задовільною. Так вважають 57% респондентів, більше половини з яких оцінили роботу МінАПК як відмінну та добру, а третина – як задовільну.

При цьому 33% опитуваних експертів негативно оцінили роботу МінАПК щодо розвитку експортних європейських ринків, а 10% утрималися від оцінки.

Детальніше результати опитування наведено в графіках.

ДіаграмаДіаграма

"До переліку тваринницької продукції, на яку виділені безмитні квоти в рамках ЗВТ з ЄС, що запрацювала з 1 січня 2016 року, входить яловичина, свинина, м’ясо птиці, яйця, а також молочка – молоко, вершки згущені, сухе молоко. Проте за фактом ні яловичина, ні свинина не експортується. Ситуація з забороною експорту свининою зрозуміла – її в нас ніхто не купуватиме, доки Україна не стане вільною від АЧС. Що ж стосується яловичини, то дана продукція в нас також не сертифікована під вимоги з ЄС. Але навіть якщо ми пройдемо сертифікацію, що дозволить експортувати яловичину, то об’єми її будуть не значні. Адже квоти від ЄС на нашу продукцію тваринництва мізерно малі.

Більш позитивна ситуація склалася з експортом молочки. Станом на початок 2017 р. уже 16 українських молочних компаній мають право на експорт продукції до ЄС.

Але і тут квоти досить низькі. Вже в квітні Україна використала піврічну квоту на експорт вершкового масла. Такими низькими квотами Європа просто захищає свій ринок.

Отож, зовні виглядає, нібито вона відкрила нам ЗВТ, але все зроблено таким чином, аби ми не могли вільно експортувати свою продукцію.

Разом із тим, в України є гарні перспективи для розвитку експорту продукції тваринництва не лише до ЄС, але й інших країн світу.

Передусім це стосується нашої яловичини, яка в рази дешевша ніж у Європі, тому на неї існує великий попит серед імпортерів з мусульманських країн Близького Сходу.

Гарні перспективи має нарощування експорту м’яса птиці, адже у світовому рейтингу Україна входить до 20-ки найбільших світових експортерів зазначеної продукції й її якість підтверджена європейськими сертифікатами якості.

Та на шляху до експорту тваринники зіштовхуються з цілою низкою перешкод. Нещодавно наша Асоціація провела круглий стіл разом із представниками бізнесу та влади, де фермери могли висловитися про труднощі, з якими вони стикаються у процесі налагодження експорту своєї продукції. Це і високе 10% мито, яке вони змушені сплачувати за експорт, і недосконале податкове регулювання, за якого сільськогосподарські підприємства, що одночасно займаються вирощуванням зернових та виробництвом молока і м’яса, не можуть отримати в повному обсязі бюджетну дотацію в рахунок погашення понесених витрат по ПДВ. Турбує експортерів і складний бюрократичний механізм щодо отримання дозвільної документації при підготовці до експорту, недосконалість законодавства в даному питанні, а також труднощі з логістикою: на сьогоднішній день відсутня необхідна кількість належним чином обладнаних морських портів, через які продукція може транспортуватися за кордон, та багато інших питань.

Усі вони потребують детального вивчення з боку МінАПК та їх якнайшвидшого вирішення. Адже експорт – це не лише надходження валюти до країну, але й робочі місця, податки та загальний розвиток економіки» - прокоментувала ситуацію голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

 

Опитування проведене з 19 по 26 червня 2017 року Асоціацією тваринників України. В опитуванні взяли участь понад 30 представників галузі, аграрних та економічних експертів серед яких І. Присяжнюк, А. Талама, П. Асмолов, І. Довгань, О. Пухир, Г. Дзюба, І. Савчук, С. Бруслик, Ю. Гаврилечко, М. Козловська, В. Седик, Т. Подберезняк, О. Охріменко.

 

Джерело

ПОСТАВЛЯЄМО

Мінерал Транс Україна - надійний постачальник мінеральних добрив в Україні.Мінерал Транс Україна - надійний постачальник мінеральних добрив в Україні. 

Поставки здійснюются тільки залізничним транспортом у вагонах. Мінімальна партія поставки — ВАГОН. 

Продукція поставляється в біг бегах або в мішках (50 кг) — по замовленню клієнта.

Вся продукція сертифікована і супроводжується повним пакунком документів.